Hande Yener Hande’ye Neler Oluyor 2010 Albümünü Online Dinle

27 Temmuz 2010 Yazan  
Kategori Müzik, Yerli Albumler

Hande  Yener Son albümü handeye neler oluyor .. Hande Yener (d. 12 Ocak 1973, İstanbul), Türk Pop, Elektronik müzik şarkıcısı. 1992 yılında Hülya Avşar’ın vesilesiyle Sezen Aksu’yla tanıştı. 2 yıl Sezen Aksu’nun vokalistliğini ve asistanlığını yaptı. 2000 yılında ilk albümü ‘Senden İbaret’ ile Türkiye’de Disko Pop akımını başlattı ve çok büyük bir başarı yakaladı. Ardından 2002 yılında ‘Sen Yoluna Ben Yoluma’ albümü ile Türk Pop Müziği’nde kalıcı olduğunu kanıtladı. 2004 Yılında ‘Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor’ albümüyle zirveye oturdu. Dünyaca ünlü yönetmen Luca Tommassini ile bu albümde çalışmaya başladı ve albümün en beğenilen şarkılarına, benzer şekilde beğeni toplayan klipler çekti. 2006 yılında pop müzik kariyerini ve maddi durumunu riske atarak cesurca bir girişimle ‘Apayrı’ isimli albümü hayranlarına sundu. Bu albümle Elektronik Müzik’e hafif bir geçiş yaptı. Ardından ‘Hande Maxi’ adlı Maxi Single’ı ile bu duruşunda kararlı olduğunu gösterdi.

Hiç durmadan çalışmalarına devam eden Hande Yener, 2007 yılında ‘Nasıl Delirdim’ adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu albümde Elektronik Müzik’i başarılı bir şekilde uyguladı. ‘Romeo’ adlı parçası haftalarca listelerin zirvesinde yer aldı ve eleştirmenlerden tam not aldı. Türkiye’ye Elektronik Müzik’i tam olarak kazandırmış oldu.2008 yılında çıkardığı Hipnoz albümünde özel ses efektleri kullanıldı ve Elektronik Müzikteki başarısına bir yenisini daha ekledi. Nisan başında ‘Hayrola’ adlı son stüdyo albümünü müzik severlerle paylaşan sanatçı, albümdeki tüm sözleri kendi yazdı. Bu albüm için de birbirinden cesur pozlar veren Yener, yine farkını ortaya koydu.

Albümde Teoman ile düet yaptıkları bir parça “Arsız” yer alıyor. “Hayrola” adlı parçanın video klibi 21 Nisan salı günü müzik kanallarında yayına girdi. Klibin yönetmenliğini Kemal Doğulu üstlendi. Hande Yener “Hayrola” promosyon kapsamında Balans’ta gazeteciler tarafından oldukça konuşulan bir konser verdi. Ayrıca bir dönem, 2010 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye adayları arasında gösterildi. Hayrola albümünü bir kenara bırakıp yaşadığı sorunlardan sonra Avrupa Müzik’ten Ayrılma kararı alan Hande Yener, daha önceden mahkemelik olduğu ve müzik tarzını eleştirdiği Demet Akalın ‘la bir canlı yayın programında barıştı. Bu barışmadan sonra, ikili sürekli aynı karede görüntülendi. İleriki dönemde müzik çalışmalarında beraber olacaklarını açıklayan Hande Yener, 2010 yaz dönemi için büyük planlarının olduğunu duyurdu.

Hande Yener’in yeni albümünde çoğunluğu Sinan Akçıl besteleri bulunuyor. Son kayıtları yapılan albüm Nisan’ın ilk haftasında piyasaya çıkacak.

Hande Yener, 2007 yılının son anlarında prodüksüyon işine soyunmuş ve Harun Kolçak’a “Aşk Beni Hep Değiştirecek” isimli bir single çıkarmıştır. Bu single albümde yer alan “Aşk Beni Hep Değiştirecek” şarkısının sözü Hande Yener‘e, müziği de Erol Temizel’e aittir. Hande Yener, zaman zaman konserlerinde bu parçayı da seslendirmektedir. 2008 yılının Ocak ayında ise ‘imaj maker’ı Kemal Doğulu’ya “1 Yerde” isimli ‘maxi single’ını çıkarması konusunda yardımcı olmuştur ve “1 Yerde” isimli şarkıda Kemal Doğulu’yla düet yapmış, şarkının klibinde rol almıştır. 2009 yılının Eylül ayı içinde çıkan, Kemal Doğulu’nun “Uzayda Aşk Var” şarkısının da klibinde rol almıştır.

Hande Yener Hande,ye Neler Oluyor 2010 Albümü

Albümdeki Parçalar

01. Hande Yener – Hande’ye Neler Oluyor – Ben Kimim
02. Hande Yener – Hande’ye Neler Oluyor – Bi Giden Mi Var
03. Hande Yener – Hande’ye Neler Oluyor – Bodrum
04. Hande Yener – Hande’ye Neler Oluyor – Boşa Ağlayan Kız
05. Hande Yener – Hande’ye Neler Oluyor – Böyle Olacak
06. Hande Yener – Hande’ye Neler Oluyor – Çöp
07. Hande Yener – Hande’ye Neler Oluyor – Kal Kal
08. Hande Yener – Hande’ye Neler Oluyor – Kalpsiz
09. Hande Yener – Hande’ye Neler Oluyor – Neden Ayrıldık
10. Hande Yener – Hande’ye Neler Oluyor – Sopa (Club Remıx)
11. Hande Yener – Hande’ye Neler Oluyor – Sopa (Dans Remıx)
12. Hande Yener – Hande’ye Neler Oluyor – Sopa
13. Hande Yener – Hande’ye Neler Oluyor – Yasak Aşk (Remıx)
14. Hande Yener – Hande’ye Neler Oluyor – Yasak Aşk

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Yorumlar