Muazzez Ersoy Mozaik 2010 Albümünü Online Dinle

04 Ağustos 2010 Yazan  
Kategori Müzik, Yerli Albumler

sesligoruntulu

Muazzez Ersoy Mozaik 2010 Albüm Dinle

Mozaik Albümü Parça Listesi

01. Muazzez Ersoy – Mozaik – Ağladım
02. Muazzez Ersoy – Mozaik – Aşkım Aşkım
03. Muazzez Ersoy – Mozaik – Bilmiyorum Kimin Oğlu
04. Muazzez Ersoy – Mozaik – Çıra
05. Muazzez Ersoy – Mozaik – Dönebilsem O Yıllara
06. Muazzez Ersoy – Mozaik – Dün Gece Ye’s İle
07. Muazzez Ersoy – Mozaik – Düştüm Bir Ateşe
08. Muazzez Ersoy – Mozaik – Elveda
09. Muazzez Ersoy – Mozaik – Geldik Gidiyoruz
10. Muazzez Ersoy – Mozaik – Gönül Pencerisinden
11. Muazzez Ersoy – Mozaik – Mevlana
12. Muazzez Ersoy – Mozaik – Rüzgar
13. Muazzez Ersoy – Mozaik – Sar Beni
14. Muazzez Ersoy – Mozaik – Sen Gideli

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Muazzez Ersoy, (gerçek ismi: Hatice Yıldız Levent), (doğum. 9 Ağustos 1958 – uzunköprü) Türk sanat müziği sanatçısı.

Muazzez Ersoy, 9 Ağustos 1958 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Gerçek adı hatice Yıldız Levent olan sanatçı, çocukluk ve gençlik yıllarını Kasımpaşa’da geçirdi. Müzikle ilgilenmesinde en büyük etken, annesinin müziğe olan ilgi ve sevgisi oldu. Annesinin bu tutkusu sanatçıyı gençlik yıllarında etkisi altına aldı ve ortaokulu bitirdikten sonra öğrenimini müzik dersleri alarak sürdürmeye karar verdi. Bu yıllarda İrfan Özbakır ve Baki Duyarlar gibi değerli müzik hocalarından dersler aldı. Sanatçı, tezgahtarlık yaparak kazandığı birikimlerini müzik derslerine yatırdı. Bu arada 1974 yılında küçük yaşta evlendi ve iki yıl evli kaldı. Bu evlilikten Ender isminde bir oğlu oldu. Eşinden ayrıldıktan hemen sonra müzik dersleri almaya devam etti.

Muazzez Ersoy, ilk olarak 1982 yılında İstanbul Pembe Köşk Gazinosu’nda assolist olarak sahneye çıktı. Bu arada 1985 yılında TRT Ankara Radyosu’nun açmış olduğu sınava katıldı ancak kazanamadı. Bu başarısızlık sonraki çalışmaları için itici bir güç oldu. 1989 yılında TRT Ankara Radyosu şeflerinden değerli üstat Cahit Ünyaylar’la çalışmaya başladı. Ersoy, 1990 yılında TRT’ye gönderdiği, yorumu kendine ait olan altı eserle denetimden geçti ve ekranlardan da dinleyicilerine seslenmeye başladı.

Muazzez Ersoy, ilk olarak “Seven Olmaz ki” adlı albümüyle dinleyicileriyle buluştu. Ardından ikinci albümü “Herşeyim Sensin”le tüm müzikseverlerin gözdesi oldu. Daha sonra Raks Müzik Yapım ile anlaşarak “Sizi Seviyorum” adlı çalışmasıyla büyük başarı kazandı. Bu albümde Selçuk Tekay ve Ali İhsan Kısaç gibi değerli ustalarla çalıştı.

Neşe Müzik Yapım’dan çıkardığı ikinci albümü “Sensizlik Bu” ile satış rekorları kıran Ersoy, bu çalışmadan itibaren müzikal çalışmalarını değerli üstat Ali İhsan Kısaç’la yürütmeye başladı. Müziğimizin “taçsız kraliçesi” Muazzez Ersoy, “Nostalji 1″ adlı albümüyle müzikseverlerin kalbinde yer etmiş nostaljik parçaları yeniden yorumlayarak bir ilke imza attı. Düzenlemelerini ünlü müzisyen Osman İşmen’in yaptığı albümde “Kalbimi Kıra Kıra”dan “Yemenim de Hâre Var”a, “Adını Anmayacağım”dan “Sevemedim Karagözlüm”e onaltı şaheser yer aldı. Türk Musikisi’ne adını kazımış Selahattin Pınar, Saadettin Kaynak gibi üstatların yanında Orhan Gencebay, Suat Sayın gibi yıldız sanatçıların eserlerini seslendirdi. Albüm tüm ülke çapında müthiş başarı kazanarak satış rekorları kırdı. “Nostalji 1″in kazandığı başarıyı takiben dinleyicilerinin beğenisine sunulan “Nostalji 2″ ve “Nostalji 3″ de müzikseverlerin gönlünü fethederek önceki albümlerin başarısını tekrarladı. “Aşkin Kanunu”, “Gözleri Aşka Gülen”, “Oyun Bitti”, “Zor Dostum Zor”, “Kıskanırım” gibi eserler yeniden tüm müzikseverlerin diline düştü.

Sanatçı kısa bir süre sonra “Nostalji 4″ ve “Nostalji 5″ albümlerini birarada hayranlarına sundu. Muazzez Ersoy, albümlerde yine sevilen türkü ve şarkıları yorumladı. CD ve kaset formatında yayınlanan albümlerin yanında, bir de hediye olarak “Nostalji 6″ albümü verildi. Böylece üç albümden oluşan bu kompilasyonla bir ilke daha imza atılmış oldu. Türkiye’de ilk defa bir sanatçının üç adet albümü bir paket halinde çıkmış oldu. “Nostalji 6″ albümünde Muazzez Ersoy, Klasik Türk Musikisi’nin yıllandıkça güzelleşen eserlerini yorumlayarak Şekip Ayhan Özışık, Ismail Dede Efendi, Veli Dede, Erol Sayan gibi musiki üstatlarına saygısını sunmuş oldu.

12 albümden oluşan “Nostalji” serisi müzikseverlerin büyük ilgisine mazhar olarak on beş milyonun üstünde bir tiraja ulaştı. Sanatçı bir çok altın ve platin plakla ödüllerindirildi. Bir çok kuruluş tarafından çalışmaları ödüllendirilen Muazzez Ersoy, 1998 yılında Kültür Bakanlığı’nın önerisiyle dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından “Devlet Sanatçılığı”yla ödüllendirildi. 2005 yılında Birleşmiş Milletler mülteciler yüksek komiserliği tarafından iyi niyet elçisi ünvanını alan Dünyada 9 kişiden biri oldu. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde çeşitli yıllarda TSM En İyi Kadın Sanatçı kategorisinde ödüller kazandı.

Albümleri

 • 1991: Seven Olmaz ki CD/Kaset – Elenor Müzik
 • 1992: Herşeyim Sensin CD/Kaset – Elenor Müzik
 • 1993: Sizi Seviyorum CD/Kaset – Raks Müzik
 • 1994: Sensizlik Bu CD/Kaset – Raks / Neşe / Levent Müzik Yapım
 • 1995: Nostalji 1 CD/Kaset – Raks / Neşe / Levent Müzik Yapım
 • 1996: Nostalji 2 CD/Kaset – Raks / Neşe / Levent Müzik Yapım
 • 1997: Nostalji 3 CD/Kaset – Raks / Neşe / Levent Müzik Yapım
 • 1998: Nostalji 4-5-6 3 CD/Kaset – Raks / Neşe / Levent Müzik Yapım
 • 1999: Nostalji 7-8-9 3 CD/Kaset – EMI / Levent Müzik Yapım
 • 2000: Nostalji 10-11-12 CD/Kaset – EMI / Levent Müzik Yapım
 • 2002: Senin İçin CD/Kaset – DMC
 • 2004: Seni Seviyorum CD/Kaset – Avrupa Müzik
 • 2006: Nankör CD/Kaset – Avrupa Müzik
 • 2007: Kraliçeden Nostaljiler CD/Kaset – Öncü Müzik
 • 2010: Mozaik CD/Kaset – Öncü Müzik

Yorumlar