Yıldız Tilbe Hastayım Sana 2010 Albümünü Dinle

03 Temmuz 2010 Yazan  
Kategori Müzik, Yerli Albumler

yıldız tilbe albümünü dinle

16 Temmuz 1966 Yıldız İzmir’de doğan Tilbe, Gültepe Lisesi’nde okurken eğitimini yarıda bırakarak evlenmiş, bu evliliğinden Sezen adında kızı vardır. Sezen Aksu ile tanışan ve İstanbul’a gelerek Aksu’nun vokalisti olan Tilbe’nin babası Ağrı’lı bir Sünni Kürt, annesi ise Tunceli’li bir Alevi Zazadır 6 kardeşten en küçüğü olan Yıldız Tilbe, Gültepe Lisesi’nde okurken eğitimini yarıda bırakarak evlendi. Bu evlilikten Sezen adında bir kızı oldu. Eşinden ayrıldıktan sonra ailesine ve kızına bakabilmek için şarkı söylemeye başladı. Önce düğün salonlarında, ardından gece kulüplerinde şarkı söyledi. Bir gece çalıştığı kulübe gelen Sezen Aksu ile tanıştı ve onun daveti üzerine İstanbul’a gelerek vokalisti oldu.

İstanbul’da bir süre barlarda çalıştı ve Aydın Oskay’la anlaşarak “Delikanlım” isimli şarkısı ve aynı ismi taşıyan albümüyle müzik piyasasına oldukça iyi bir giriş yaptı. Bu sıralarda yaşam öyküsü neredeyse medyanın tamamı tarafından yayınlandı..

İlk klibini Cenk Torun’la birlikte oynadığı “Delikanlım” adlı parçaya çeken sanatçı, sonraki albümlerinde da başarılı çıkışlar yapmıştır. Tilbe “Bir daha albüm yapmayacağım” demesinin ardından Güzel isimli albümünü çıkarmış, albümü içinde “Albüme başkalarının beğenmediği şarkılarımı koydum.” demiştir.

İlk klibini Cenk Torun’la birlikte oynadığı “Delikanlım” adlı parçaya çekti. Sonraki albümlerinde da başarılı çıkışlar yaptıysa da, ilk albümünde yakaladığı popülariteyi yakalayamadı. Bu süreçte adı daha farklı nedenlerle anıldı. Yıldız ise söz konusu süreci ve bunun müziğine yansımalarını “Yaşadıklarımla anıldığım için, şarkılarım dikkate alınmadı” şeklinde yorumlamıştır.

Bir dönem boyunca yardımcı ses sanatçısı olarak çalışmış ve pek çok diğer sanatçı ile işbirliği içinde projeler gerçekleştirmiştir. 1994 yılı Haziran ayında piyasaya sürülen Delikanlım albümü ile tanındı. Birçok albümü bulunan sanatçı 2009 yılında ise Aşk İnsanı Değiştirir isimli albümü çıkarmıştır.

“Dillere Destan” (1995) albümünden sonra ilerleyen yıllarda sırasıyla “Aşkperest” (1996), “Salla Gitsin Dertleri” (1998), “Gülüm” (2001), “Haberi Olsun” (2002), “Yürü Anca Gidersin” (2003) “Yıldız’dan Türküler” (2004) ve yine 2004 yılında “Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım” isimli albümleri çıkardı.Daha sonra (2005) yılında “Papatya Baharı”, (2006) yılında “Tanıdım Seni”, (2008) yılında “Güzel”, (2009) yılında ise “Aşk İnsanı Değiştirir” adlı 2 ayrı Cd’den oluşan 23 şarkılık albümünü çıkardı.

Yıldız Tilbe – Hastayım Sana – 2010 – Albümü Dinle

Albümdeki Parçalar

01. Yıldız Tilbe – Hastayım Sana – Ayrılamam
02. Yıldız Tilbe – Hastayım Sana – Bir Daha Dokunma
03. Yıldız Tilbe – Hastayım Sana – Bu Evde Sen’le
04. Yıldız Tilbe – Hastayım Sana – Habersizim Zannetme
05. Yıldız Tilbe – Hastayım Sana – Hastayım Sana
06. Yıldız Tilbe – Hastayım Sana – Hiç Kimse Değilim
07. Yıldız Tilbe – Hastayım Sana – Ne Var
08. Yıldız Tilbe – Hastayım Sana – Sen Gelince
09. Yıldız Tilbe – Hastayım Sana – Sende Kalsınlar
10. Yıldız Tilbe – Hastayım Sana – Sevgilim Benim & Seni Düşüneceğim
11. Yıldız Tilbe – Hastayım Sana – Yalanlar

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Yorumlar